پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

گواهینامه ISO9001

گواهینامه ایزو 9001

استاندارد ISO 9001:2008 ( استاندارد سیستم مدیریت کیفیت )

 تدوین استاندارد هاي سري ايزو 9000 در مورد مديريت کيفيت و تضمين کيفيت در اواخر دهه هفتاد ميلادي (1978) با بهره گيري از استاندارد ملي کشور انگلستان و ساير استاندارد هاي مربوط به سيستم هاي کيفيت در کميته فني شماره   176 سازمان بين المللي استانداردتحت عنوان تضمين کيفيت آغاز شد و در سال 1987 ميلادي پس از بحث و بررسي هاي علمي و تخصصي گسترده و تاييد پيش نويس هاي تهيه شده توسط کشورهاي عضو اين کميته فني به صورت مجموعه اي از سوي دبيرخانه سازمان بين المللي استاندارد ( ISO ) منتشر گرديد.

 استاندارد ISO 9001 پس از ويرايش مختصر در سال 1994، در سال 2000 تغييرات عمده اي نمود. که اهم آن رويکرد بيشتر به رضايت مشتري و فرآيند گرايي سيستم مديريت کيفيت براساس اصول مديريت کيفيت مي باشد. در نهایت در سال 2008 آخرین ویرایش آن انجام شده و هم اکنون نیز در حال استفاده است.

 

استاندارد

نيازمنديها

تمرکز استاندارد بر

اولین ویرایش 1987

کنترل کيفيت ( QC)

پيدا کردن و کشف مشکلات

دومی ویرایش 1994

تضمين کيفيت (QA )

پيشگيري از بروز مشکلات

سومین ویرایش 2000

مديريت کيفيت ( QM)

اداره صحيح فعاليتهاي موثر بر کيفيت

چهارمین ویرایش 2008

مديريت کيفيت ( QM)

اداره صحيح فعاليتهاي موثر بر کيفيت

 

دربین تمامی استانداردها ، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت که همان   ISO9001است زبانزد همه شده است.  علت این موضوع این است که ISO9001 یک استاندارد عمومی برای تمامی سازمان ها و شرکت ها و مجموعه ها با هر زمینه فعالیتی که باشد ( اعم از تولیدی ، خدماتی ، پروژه ایی ، بازرگانی و . . . ) است و کاربرد آن در هر سازمانی به عنوان پیش نیاز برای هر استاندارد دیگری است.  جامعه دریافت که کسب موفقيت جهت حضور مداوم در بازارهاي ملي ، منطقه اي و بين المللي تحت تاثير رقابت هاي فشرده و افزايش عرضه بر تقاضا همواره به دو عامل اساسي کيفيت و قيمت بستگي دارد.  گرچه عوامل مهم ديگري از جمله محيط زيست ، دوام ، ايمني ، خدمات بعد از فروش ، به روز بودن و رضايت مشتريان را نيز نمي توان ناديده گرفت. لذا سیستم مدیریت کیفیت به عنوان یک ابزار قدرتمند مورد استفاده قرار گرفت.

اين استاندارد مي تواند توسط طرفهاي درون سازماني و برون سازماني از جمله سازمان هاي گواهي دهنده گواهینامه ایزو (CB) و يا مشتري ، بر حسب موارد مشخص شده در قرارداد في مابين ، جهت ارزيابي توانايي سازمان در برآورده كردن خواسته هاي مشتري، مورد ممیزی قرار گیرد.

 

شرکت سیستم کاران با کادری متخصص و مجرب آماده همکاری با کلیه سازمانها در زمینه مشاوره و اخذ گواهینامه ایزو9001 می باشد.

با ما در ارتباط باشید. . .