پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

گواهینامه HSE

گواهینامه HSE

 

گواهینامه hse

HSE - MS ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی )

 

HSE - MS مخففHealth, Safety & Environment Management System به معنای سیستم مدیریت بهداشت ، ایمنی و محیط زیست می باشد.

سیستم مديريت بهداشت ، ايمني و محيط زيست (   HSE - MS) بخشي از نظام مديريت كل جاري در سازمان مي‌باشد و براي توسعه ، اعمال ، دستيابي ، بررسي و حفظ خط‌ مشي بهداشت ، ايمني و محيط زيست تلاش مي‌نمايد تا راه گشاي روش‌هاي اصول مديريت ريسك‌هاي بهداشت ، ايمني و محيط زيست مربوط به فعاليت‌هاي شركت گردد.

هدف نهایی در سیستم مدیریت HSE محافظت از افراد ، جامعه ، اموال و محیط زیست می باشد. ملاحظه هم زمان موضوعات بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ، علاوه بر حذف فعالیت های موازی به دلیل ایجاد تعادل فنی و اقتصادی سبب سهولت در افزایش بهره وری و توسعه پایدار نیز می گردد.

پیشگیری از بروز صدمات و حوادث بهداشتی ، ایمنی و زیست محیطی در راستای توسعه پایدار و افزایش بهره وری با در نظر گرفتن سلامت و ایمنی کارکنان ، مشتریان ، پیمانکاران و دیگر افراد مستلزم وجود ساختار سیستم مدیریت HSE  است.

از مزایای استقرار سیستم مدیریت HSE  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • شناسایی و ارزیابی تمامی عوامل زیان آورمحیط کار

  • به حداقل رساندن میزان ریسک خطرات ایمنی ، بهداشتی و زیست محیطی

  • پیشگیری از صدمات و جراحات انسانی ، آسیب به اموال ، تنزل کیفیت و صدمه رسانی به محیط زیست

  • کاهش زیان های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از حوادث

  • ایجاد انگیزه در کارکنان به علت اعتماد آنها نسبت به مدیریت به واسطه تلاش برای ایجاد محیط کاری ایمن

  • و...

 سازمانی که موفق به طراحی ، مستندسازی ، استقرار و اخذ گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001 و گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 گردد ، در واقع همان سیستم مدیریت HSE  را پیاده سازی کرده اند. در واقع سیستم مدیریت HSE  به نوعی از ترکیب دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001  و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 حاصل شده است.
بعضی از موسسات صدور گواهینامه اقدام به صدور گواهینامه HSE-MS  می نمایند. این صدور بر اساس سفارش خود مشتریان صورت می پذیرد. البته این گواهینامه ها توسط مراجع اعتبار دهنده اعتبار دهی نمی شوند. چون سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست یک مدل سیستم مدیریتی بوده و چنانچه سازمانی قصد گرفتن گواهینامه های مربوطه با اعتبار دهی مراجع اعتبار دهنده را داشته باشد بایستی دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی OHSAS18001  و سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001 را هم زمان اخذ نماید.

 

مرکز اطلاع رسانی سیستم کاران با کادری متخصص و مجرب بهترین راهنمای شما در خصوص گرفتن گواهینامه HSE-MS   متناسب با نوع زمینه فعالیت ، نیاز واقعی و بودجه تعریف شده خودتان می باشد.

 

با ما درارتباط باشید . . .