پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

گواهینامه CE

گواهینامه CE

گواهینامه CE

گواهینامه CE

نشان CE مخفف عبارت انگلیسی Conformity European  است نصب نشان CE بر روی یک محصول به این معناست که این محصول از نظر ایمنی مورد تایید می باشد و هیچ گونه آسیبی برای کاربران و محیط زیست ندارد.

مهمترين هدف نشان CE ايجاد اطمينان مصرف کنندگان در انطباق مشخصات محصول با الزامات مندرج در مقررات اتحاديه اروپائي مي باشد و لذا کسب اين نشان براي هرتوليدکننده مبين گواهي ورود وعرضه بدون محدوديت محصولات مورد نظر به مرزهاي اتحاديه اروپا خواهدبود و اجازه می دهد که محصولات بطور آزادانه در بازار اتحادیه اروپا (EU) و منطقه آزاد تجاری (EFTA) به طور قانونی به فروش برسد.

داشتن گواهینامه CE اثبات می کند که محصول تولیدی یک شرکت ، نیازمندیهای مربوط به دایرکتیوهای مرتبط با آن محصول را برآورده می نماید و انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اتحادیه اروپا را نشان می دهد. دایرکتیو ها در واقع حداقل پیش نیازها و به نوعی دستورالعمل های اخذ گواهینامه CE هستند که بر اساس حوزه های کاربردی مختلف دسته بندی شده اند.

الصاق اين نشان نه تنها برروي محصولات مورد مصرف در 27 کشور عضو اتحاديه اروپا الزامي مي باشد بلکه ساير کشورهاي عضو منطقه آزاد تجاري اتحاديه اروپا نيز به الصاق اين نشان برروي محصولات وارداتي به مرزهاي خود تاکيد مي نمايند.
البته همه محصولات شامل این نشان نبوده برخی از محصولات ،  ازقبيل ماشين آلات ، تجهيزات الکترونیکی ، تجهيزات پزشکي ،مصالح ساختمانی و ... نیازمند داشتن نشان    CEجهت مصرف دربازار اروپا می باشند.

به موسساتی که حق صدور گواهی نامه CE را دارندNotified Body ) NB ) گفته می شود.

مزایای اخذ این استاندارد :

 

1- امکان صادرات به کشورهای اروپایی و سایر کشورهای مشمول این استاندارد (شامل کشورهای حوزه خلیج فارس/ کشورهای استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی / عراق / ترکیه و ....)

2- سهولت در واردات به کشور عزیزمان ایران

3- ایجاد اطمینان در مصرف کننده و بازار خرده فروشی

4- رعایت حقوق مصرف کننده

5- مزیت رقابتی و تبلیغاتی

6- نظر مثبت نهادهای قانونی

7- شرکت در مناقصات بزرگ دولتی از جمله ( نفت ، گاز ، پتروشیمی )

 

مرکز اطلاع رسانی سیستم کاران با کادری متخصص و مجرب بهترین راهنمای شما در زمینه مشاوره و اخذ گواهینامه CE  متناسب با نوع زمینه فعالیت ، نیاز واقعی و بودجه تعریف شده خودتان می باشد.

 

با ما درارتباط باشید. . .