پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

تولید محتوا و تولید مطلب

 

تولید محتوا و تولید مطلب

برای اینکه بتوان یک تولید محتوا و متن کرد قواعد و قوانین مخصوصی وجود دارد که رعایت کردن این قوانین بسیار مهم است زیرا نقش اصلی در بالا آمدن مطلب در صفحه گوگل و سایت سئو دارد. زمانی که مطلبی را می خواهیم بنویسیم بخش کوچکی از متن مربوط به تولید محتوا است که در ادامه مطلب توضیحاتی در مورد آن خواهیم داد. متن هایی که تهیه شده و روی سایت گذاشته می شود تا مخاطبان از این مطالب  استفاده کنند دارای شرایط و قانون مندیهایی است که عبارتند از:

 1. واژه های کلیدی که در مطلب گذاشته شده در سایت می بایست با واژه هایی که در سایت های دیگر تکرار شده اند مورد بررسی و مقایسه قرار بگیرد.

 2. قسمتی از متن بایستی مطابق با نظرات مخاطبان باشد. گاهی اوقات مطلبی که مخاطب در صفحه گوگل جستجو می کند با متنی که در گوگل بالا می آید متفاوت باشد. بنابراین مخاطب چندین بار سرچ می کند تا متن موردنظر خود را در گوگل بیابد و در صفحه گوگل بالا بیاید.

 3. برای اینکه یک مطلب خوب برای مخاطب نوشت و در سایت قرار داد که مخاطبان استفاده بهینه از سایت کنند مراحلی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

 4. نویسنده یک متن می بایست از ذوق هنری خود درون متن استفاده کند به این شکل که کلمات مهم و اصلی را BOLD کند. بعضی کلماتی که نیاز به تاکید دارند را زیر آنها خط بکشد. عنوان های به کار رفته را پررنگ تر و با سایز بزرگتری در متن نمایش دهد. همه اینکار ها بسیار آسان است زیرا در نوار ابزاری که بالای صفحه ورد وجود دارد تمامی این ابزارها موجود است و نیاز به سختی زیادی ندارد فقط نیاز است که یک نویسنده سلیقه داشته باشد و از این نوار ابزارهای بالای صفحه استفاده کند. وقتی این موارد را روی متن اعمال کرد می توان به عنوان متن شاخص معروف شود و همچنین وقتی روی سایت قرار داده شود مشاهد خواهد شد که به خاطر زیبایی و سلیقه های به کار رفته درون متن مخاطبان زیادی را به خود جذب خواهد کرد. یک نکته مهم این است که همان طور که مدیریت کردن سایت و ثابت نگه داشتن سایت حائز اهمیت است تولید کردن محتوا و متن خوب هم به همین اندازه مهم و نقش اصلی دارد.

 5. زمانی که متنی در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر و..... گذاشته می شود باید منسب حال و هوای احساسات و اقتصاد و اجتماعی مردم باشد تا این متن ها به دل مخاطب بنشیند و بازدهی خود را نشان دهد. خوب است که متن ها حاوی عکس ها ی باشد که با نگا کردن به عکس ها معنی و مفهوم متن فهمیده و درک شود. بهتر است متن به صورت عکسی باشد که متن در آن باشد یا اگر متن جدا باشد بهتر است عکسی کنار متن گذاشته شود که دقیقا مخاطبان از عکس همان مغهوم متن را بگیرند. چون ممکن است گاهی اوقات متن حذف شود و عکس تنها بماند پس خوب است که عکس بیانگر متن باشد.

 6. موضوع متن باید به شکلی باشد که همیشه مخاطب در جستجوی ان باشد و به روز باشد. باید از کلمات کلیدی مناسبی استفاده کرد تا این کلمات برا یمخاطبان جذاب باشد و همیشه با این کلمات اصلی در گوگل به دنبال یافتن متن خود جستجو کنند.

 7. باید دقت کرد که کلمات کلیدی و اصلی نباید تکراری باشد. در قدیم تکراری بودن کلمات اصلی در متن اهمیت نداشت و به آن توجه نمی کردند اما امروزه بسیار به این نکته توجه می شود که نباید در متن کلمات اصلی تکرار شوند.

 8. عنوان های موجود در متن نباید از عنوان هایی باشد که زمانی که در گوگل جستجو می شود بالا بیایند چون که همیشه کلمات کلیدی در گوگل درست نیست و موجب می شود موضوعات مهم برای شخص جستجوگر اهمیتی نداشته باشد.

 9. در نوشتن مطلب عنوان بسیار اهمیت دارد و بایستی عنوان های نکته دار و مهم نوشته شود. و همچنین اینکه عنوان های مهمی که در متن است سعی شود با حالت سوالی نوشته شود.

 10. داخل متن باید از لینک های داخلی و خارجی استفاده کرد. این کار باعث اهمیت یافتن متن خواهد شد.

 11. دسته بندی مطالب. خوب است که مطالب چیدمان درستی داشته باشد تا ذوق مخاطب را برانگیزد.

بعد از رعایت همه موارد بالا  مطلب آماده شده  برای گوگل تعریف می شود و در سایت گذاشته می شود. بهتر است علاوه بر سایت متن در کانال های اجتماعی و بازاریابی گذاشته شود تا مخاطبان بسیاری جذب کند

هم اکنون بیشتر شغل ها  مخصوصا شغل های جدید و ناشناخته به وسیله معرفی شدن در سایت ها و کانال های اجتماعی  و عمومی شناخته می شوند. به همین خاطر است که نوشتن  محتوا و تولدی کردن آن بسیار مهم است و باید برای نوشتن آن نکات اساسی رعایت شود.
مرکزما باکارشناسان خبره جهت تولید محتوا ، تولید مطلب و مطلب نویسی و محتوا نویسی و تولید انبوه مطالب درخواستی شما رابا هر نوع فعالیت و حوزه کاری با بهترین قیمت و سریعترین زمان انجام میدهد و مطالب باکیفیت رادر اختیار شما قرار خواهد داد. شعار ما رضایت کامل شماست بما اعتماد کنید.

 

تولید مطلب ، تولید محتوا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.