پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

ایزو

مشاوره CE

CE Consulting

مشاوره CE

CE چیست؟

واژه CE مخفف عبارتی است که از زبان فرانسه گرفته شده است که این عبارت فرانسوی « Conformite europeene» است که به معنی « تطابق اروپایی » است. یعنی منطبق بودن با اتحادیه اروپایی است

 

مشاوره CE

کسانی که علاقه مند هستند مدرک مشاوره CE را دریافت کنند و به فعالیت بپردازند در کنار مدرک مشاوره CE برای محصولات و کالاهای خودگواهینامه CE را دریافت می کنند و با این کار می توانند  محصولات و کالاهای خود را به همه­ی کشورهایی که در سطح منطقه اتحادیه اروپا هستند ارائه و انتقال دهند که این کار منفعت هایی را برای صاحبان محصولات و کالاها دارد که عبارتند از: رابطه شغلی زیاد برای صاحبان محصولات با مشتریان و شرکت های دیگر در کشورهای موجود در سطح منطقه اتحادیه اروپا، افزایش تولید محصولات، افزایش سود و درآمد بالا، جذب و افزایش مشتریان و....می باشد.

 

مراحل گرفتن آرم CE

برای دریافت و گرفتن آرم CE مراحلی وجود دارد که در اینجا چند مورد را بیان می کنیم .

1-کسانی که می خواهند آرم CE را دریافت کنند بایستی برای دریافت و گرفتن آرم CE از میان دایرکتیوهایی که برای هر محصول و کالا موجود است دایرکتیو مناسب را انتخاب کنیم.
2-کسانی که می خواهد آرم CE را بگیرند نیازمند این است که استانداردهایی که در سطح اتحادیه اروپا است را مشخص و معین کنند و اطلاعات خود را در مورد استانداردها افزایش دهند
3- متقاضیان دریافت آرم CE،  استانداردهای اتحادیه اروپا را تفکیک و معین می کنند و در مورد آنها اطلاعات لازم را پیدا می کنند. می بایستی این استانداردها را در محصولات و کالاهای خود اعمال کنند تا بتوانند محصولات و کالاهای با کیفیتی را ارائه دهند وهمچنین بتوانند آرم CE را دریافت کنند
4-متقاضیان دریافت آرم CEممکن است در مسیر دریافت گرفتن آرم CE مشکلات و یا خطرهایی به وجود آید که بایستی قبل از به وجود آمدن خطرات، در مورد خطرات ممکن تحقیق وبررسی های لازم را انجام دهند تا بتوانند جلوی خطرهای احتمالی را بگیرند.
5-متقاضیان آرم CEباید در مسیر دریافت و گرفتن آرم و نشان CE ارزیابی هایی را که موجود است را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند ارزیابی مناسب تری را انتخاب کنند تا بتوانند راحت تر فعالیت خود را انجام دهند.
6-کسانی که می خواهند آرم و نشانCE  را دریافت کنند بایستی مدارک فنی که برای این کار لازم است با روش صحیحی تهیه کنند تا بتوانند آرم CE را دریافت کنند.
7-کسانی که مایل هستند نشان و آرم CE را دریافت کنند بایستی طبق قوانین اتحادیه اروپا یک اظهارنامه ای را در زمینه کاری خود مدوّن و تدوین کنند که طبق این اظهارنامه محصولات و کالاهای خود را تولید و به فروش برسانند.
8-زمانی که متقاضیان دریافت آرم CE توانستند اظهارنامه ای را برای فعالیت خود تهیه کند. برای اینکه مشخص شود این اظهارنامه منطبق با اتحادیه اروپا است یا نه می بایست مورد ارزیابی قرار گیرد که وظیفه این ارزیابی برعهده مؤسسات بازرسی است که آنها موظف هستند این اظهارنامه ها را مورد بررسی قرار دهند که ببینند مطابق هست یا نه.
9-متقاضیان دریافت آرم  CEزمانی که با رعایت مراحل سابق توانستند آرم و نشان CE را دریافت و اخذ کنند بایستی بر روی محصولات و کالاهای خود نشان CE راحک کنند تا همیشه این محصولات و کالاها با این نشانه شناخته شوند.

 

خدمات مشاوره CE

داشتن آرم CE خدماتی را برای اشخاص به وجود می آورد که عبارتند از:

1-از خدمات مشاوره   CE  این است که این امکان را فراهم می آورد که اشخاص در مورد محصولات و کالاهای دارای آرم CE هستند اطلاعاتی که لازم است را به دست آورند و به راحتی می تواند از محصولات و کالاها استفاده کنند.
2-اشخاص با اطلاعاتی که در مورد محصولات دارای آرم CE دارند می توانند برای هر محصول و کالایی دایرکتیوی که مناسب است را مشخص و معین کنند.
3-یکی از خدمات دیگر، برای محصولات و کالاهای موجود یک طرح کلی، جامع و با کیفیت تهیه می کنند و در اختیار دیگران قرار می دهند تا بتوانند از این طرح با کیفیت بهره لازم را ببرند.
4-یکی دیگر از خدمات مشاوره این است که اظهارنامه ای را مطابق با اظهارنامه اتحادیه ارائه دهند و به متقاضیان دریافت آرم CE تحویل بدهند که آنها هم طبق این اظهارنامه ها عمل کنند و در مسیر هدف پیش بروند.

 

 مشاوره CE صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.