پیام ها و روادید
اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

اجرای برنامه نشان برتر توسط مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با مشارکت رادیو تخصصی اقتصاد برنامه رادیویی تهیه و اجرا کرد تحت عنوان نشان برتر.

در این برنامه که  با حضور کارشناسان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در استودیو رادیو اقتصاد طی بیست جلسه اجرا شد در خصوص آشنایی با نحوه اخذ گواهینامه های ایزو اطلاع رسانی شد.

- شنبه, 02 فروردين 773 00:00

استاندارد خطوط ریلی

استاندارد خطوط ریلی

استاندارد خطوط ریلی

UNIFE (فرانسوی: Union des Industries Ferroviaires Européennes یا "انجمن صنعت ریلی اروپایی") انجمن شرکت های تامین ریلی اروپا است که در طراحی، ساخت، تعمیر و نگهداری و ترمیم سیستم ها و زیر سیستم های حمل و نقل ریلی، و تجهیزات مربوطه است. UNIFE همچنین 15 انجمن ملی صنعت راه آهن کشورهای اروپایی را گرد هم قرار داده است.

UNIFE و اعضای آن در تلاش برای وضع استاندارد و هماهنگ کردن پروژه های تحقیقاتی با تأمین مالی اتحادیه اروپا هستند. هدف آنها هماهنگ سازی سیستم های فنی راه آهن است. به همین علت انجمن IRIS یا Standard Rail Industry Standard را توسعه داده است - مجموعه ای از استانداردهای حمل و نقل ریلی که محتوا، روش های ارزیابی و ممیزی ها و همچنین مشخصات مورد نیاز برای سازمان های صدور گواهینامه و ممیزان را مشخص می کند.

IRIS (استاندارد صنعت بین المللی راه آهن)، با پشتیبانی سازمان UNIFE، اپراتورها، سیستم های سازنده و تولید کنندگان تجهیزات، با معرفی الزامات خاص خطوط ریلی استانداردهای بین المللی استاندارد ISO 9001 را تکمیل کرده است.

IRIS بر پایه استانداردهای کیفیت مشابه در زمینه هوافضا و صنایع خودرو طراحی شده و هدف آن اجتناب از ممیزی سیستم های چندگانه مدیریت کسب و کار و در نتیجه افزایش کارایی است.
اهمیت و شفافیت این مساله با استفاده از موسسات صدور گواهینامه معتبر و مستقل مورد تایید و شناخته شده در صنعت تضمین می شود.
گواهی IRIS حداقل توسط چهار بنیانگذار این ابتکار (Alstom Transport, AnsaldoBreda, Siemens Transportation Systems and Bombardier Transportation) جایگزین ارزیابی انفرادی سیستم های مدیریتی می شود.
برای بخش راه آهن، آزاد سازی حمل و نقل ریلی اروپا چالش خاصی را به همراه خواهد داشت. با توجه به افزایش فشار رقابتی، به خصوص در بازار کالاهای اتحادیه اروپا، بیشترین نیاز راه آهن، سیستم های حمل و نقل «ready to run » است که با الزامات کشورهای مختلف، در طول مسیرهای بین قاره ای اصلی مطابقت دارد. انتظار اپراتورهای راه آهن از صنعت حمل و نقل ریلی، رقابتی، امکانات و تجهیزات عملیاتی با کیفیت بالا است که با استانداردهای مورد نیاز روز مطابقت داشته باشند.

IRIS برای نیازهای تجاری راه آهن جهانی استاندارد تعیین کرده است. هدف اصلی IRIS بهبود کیفیت در بخش راه آهن با کاهش تلاش و هزینه است.

پیاده سازی موفقیت آمیز IRIS شرایط برنده برنده را برای تمام سهامداران تولید کنندگان تجهیزات، سازندگان سیستم، اپراتورها یا شرکای تجاری ایجاد می کند. اهداف و فواید سیستم یکپارچه IRIS متوجه همه است.